Plac zabaw budżet obywatelski – kiedy warto z niego skorzystać?

27 grudnia, 2016 | By antonio bao | Filed in: budowlanka.

Chcesz, by twoje dziecko miało miejsce do zabaw? Niestety, w twojej okolicy brakuje porządnych placów zabaw. W efekcie nie masz nawet, gdzie iść na spacer. W takim wypadku doskonale sprawdzi się budżet obywatelski. To dodatkowe środki z budżetu obywatelskiego, które można wykorzystać na przydatne inwestycje.

Jak zdobyć środki na plac zabaw?

Jeśli chcemy wykorzystać środki na plac zabaw budżet obywatelski, musimy złożyć wniosek w urzędzie miasta lub gminy. Trzeba tylko pilnować wszystkich terminów. To bardzo ważne. Jeśli spóźnimy się ze złożeniem dokumentów choćby o jeden dzień, może nas to sporo kosztować. Wówczas będzie można starać się o realizację inwestycji dopiero w kolejnych latach. Lepiej więc dopilnować, by wszystkie formalności załatwić w terminie. Stąd też tak istotne jest, by wszystko dokładnie śledzić. Informacje na temat wniosku należy na bieżąco weryfikować na stronie magistratu. Można także pytać się w punkcie informacji w danym mieście. Pierwszym krokiem, by na naszym osiedlu powstał plac zabaw budżet obywatelski jest więc złożenie wniosku wraz z załącznikami. Z reguły jest to kosztorys, plan zagospodarowania przestrzeni i wiele innych dokumentów. Stąd też ważne jest, by o wszystko zadbać. Jeśli dostarczone dokumenty zostaną zaakceptowane pod względem formalnym, wówczas projekt będzie poddany glosowaniu mieszkańców. Przedsięwzięcie, które zdobędzie największą liczbę głosów będzie realizowane. Warto w to zainwestować, bo co roku w ramach budżetu obywatelskiego powstają potrzebne w danym mieście inwestycje, takie jak: drogi, parkingi, place zabaw czy siłownie plenerowe. Jak widać, projekt jest bardzo potrzebny i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Poproś o pomoc firmę dostarczającą place zabaw

Żeby inwestycja poszła szybko, trzeba poprosić o pomoc firmę, która na co dzień dostarcza tego typu usług. Z pewnością jej pracownicy powinni pomóc nam w przygotowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów. W końcu osoby, które mają już doświadczenie w tym zakresie będą wiedziały na co zwrócić uwagę, by obiekt był przydatny do użytkowania i w pełni funkcjonalny. Przygotują dokumenty w ten sposób, by nie zostały odrzucone. Dzięki temu nie poświęcimy na załatwianie formalności tak dużo czasu. Do urzędu miasta lub gminy dostarczymy jedynie te dokumenty, które będą już przygotowane. Jeśli zgłoszony projekt zdobędzie wystarczającą ilość głosów, zostanie on oddany do realizacji. Wtedy będzie można cieszyć się wyjątkowym placem zabaw zlokalizowanym niedaleko naszego domu.


Tags:

Comments are closed here.