Plac zabaw dla dorosłych powstanie w Warszawie

31 października, 2016 | By subodh murra | Filed in: budowlanka.

50To już potwierdzone. W naszym kraju, a konkretnie we Warszawie, powstanie plac zabaw dla dorosłych do końca tego roku. To będzie pierwsze tego typu miejsce. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jakie atrakcje będzie oferował plac.

Kącik zabaw dla każdego

Plac zabaw to wyjątkowe miejsce, które kocha każde dziecko. To właśnie tam nawiązuje pierwsze relacje międzyludzkie oraz może aktywnie spędzić czas. Place zabaw kojarzą się dziecku z zabawą i spędzaniem czasu z przyjaciółmi, które zna nie tylko ze szkolnej ławki, a dla rodziców jest to miejsce, w którym dziecko ma możliwość rozwoju pod względem fizycznym, jak i społecznym. Gdy dorastamy, bardzo często z sentymentem wspominamy place zabaw i dlatego też tak chętnie odwiedzamy je z naszymi pociechami. W końcu któż z nas ich nie uwielbiał? Huśtanie się na huśtawce, czy budowanie babek z piasku to były tylko nieliczne zajęcia, które nas pochłaniały. Obecnie, nasze dzieci mają o wiele więcej opcji. Plac zabaw jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż kilkanaście lat temu. Są zjeżdżalnie, tory przeszkód i jeszcze wiele innych urządzeń. Do tej pory z tych atrakcji mogły korzystać tylko dzieci. Teraz, od grudnia 2016 roku, taką możliwość będą mieli także mieszkańcy naszej stolicy, bowiem tam powstanie pierwszy plac zabaw dla dorosłych.

Powrót do czasów dzieciństwa

Pierwszy plac zabaw dla dorosłych powstanie dokładnie na warszawskim Ursusie i ma być otwarty od grudnia 2016 roku. Na ten pomysł wpadła jedna z mieszkanek dzielnicy, pani Areta Wasielewska-Gregorowicz, a sam koncept zostanie zrealizowany z budżetu obywatelskiego. Jak będzie wyglądało to miejsce? Będą tam urządzenia, które doskonale znamy z placów dla dzieci, ale wszystko będzie nieco w większych rozmiarach, dzięki czemu będą mogli z niego korzystać także dorośli. I tak znajdziemy tam huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny oraz wiele innych atrakcji. Organizatorzy już uchylili rąbka tajemnicy, potwierdzając, że na placu zabaw znajdzie się huśtawka wieloosobowa, jak i duże krzesło z kółkami gimnastycznymi. Jakby tego było mało dorośli będą mogli skorzystać ze zjazdu linowego, trampoliny, czy piaskownicy modułowej. Także fani sportu znajdą coś dla siebie, ponieważ w planach jest też zbudowanie siłowni plenerowej. Projekt został przygotowany tak, aby każdy dorosły mógł się dobrze bawić i tym samym poczuć się znów jak dziecko.


Tags:

Comments are closed here.