Podjazd do garażu: o czym należy pomyśleć już na etapie projektu domu?

26 maja, 2015 | By Funky | Filed in: budowlanka.

podjazd do garażu

Budowa domu to spora inwestycja, dlatego trzeba ją dobrze przemyśleć już na etapie projektu. Niektóre rozwiązania trzeba wykonać w stanie surowym, bo później konieczne będą duże przeróbki. Ogrzewanie podjazdu do garażu, czy montaż instalacji centralnego odkurzania to tylko niektóre rzeczy, które trzeba wcześniej uwzględnić.

Komfort czy oszczędność?

Znalezienie dobrego wykonawcy jest bardzo ważne. Nie tylko zapewnia szybką i sprawną realizację, ale również dobranie indywidualnych rozwiązań, uwzględniających potrzeby przyszłych lokatorów. O ile część decyzji można podjąć po zakończeniu budowy, o tyle niektóre trzeba wziąć pod uwagę o wiele wcześniej. Ogrzewany podjazd do garażu to jeden z takich elementów. Jego wykonaniem należy zająć się już na etapie projektu. Jeśli chodzi o montaż instalacji grzewczej podjazdu, powinien być on zrealizowany jeszcze przed wykończeniem podłoża. Maty lub przewody grzewcze należy ustawić pod powierzchnią. Dopiero później zajmuje się układaniem kostki brukowej lub wylaniem posadzki. Również montaż odkurzania centralnego trzeba rozważyć, kiedy budynek jest w stanie surowym. Konieczność przeprowadzenia rur PVC do gniazd ssących sprawia, że lepiej się tego podjąć wcześniej. Jeśli zdecydujemy się na to, kiedy wszystko będzie gotowe, trzeba będzie podjąć się większych przeróbek. Instalacje centralnego ogrzewania składają się z jednostki głównej, którą montuje się najczęściej w garażu. Z tego miejsca przeprowadza się rury zakończone gniazdami, do których wystarczy jedynie podłączyć wąż ssący. Dzięki temu czyszczenie domu jest znacznie łatwiejsze, a do tego sprzyja osobom cierpiącym na alergię. Kurz jest dostarczany na zewnątrz budynku. Samo odkurzanie, w porównaniu do tradycyjnego, jest dużo cichsze, bo jednostka centralna jest zamontowana w mało uczęszczanym miejscu w domu.
Wybór takich rozwiązań, pomimo wielu korzyści, wiąże się z większymi kosztami inwestycyjnymi. Trzeba doliczyć średnio kilka tys. zł więcej, by zamontować te elementy. Poza tym, w przypadku kiedy ogrzewamy podjazd do garażu, trzeba się liczyć z dodatkowymi nakładami na prąd.

Wybierz dobrą firmę

Niezależnie, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy trzeba skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Tylko wtedy zyskamy pewność, że usługa będzie szybko i sprawnie zrealizowana. Przed ostatecznym wyborem wykonawcy trzeba sprawdzić, jak długo działa na rynku i czy może się pochwalić odpowiednimi referencjami. Można przeszukać też fora internetowe i opinie na temat konkretnych przedsiębiorców. Warto zapoznać się ze stroną www, bo to wizytówka firmy i świadczy o profesjonalnym podejściu do klientów. Można spróbować podpytać się znajomych, czy mogą kogoś polecić. Zadowolenie klienci chętnie polecają sprawdzoną ekipę budowlaną innym. Ważny jest też zakres usług. Lepiej postawić na kompleksowość i załatwienie wielu spraw w jednym miejscu. To pozwala znacznie oszczędzić czas. Coraz więcej wykonawców oferuje szeroki zakres usług: od pomocy przy realizacji projektu po oddanie budynku do użytku. Poza tym współpraca z doświadczonym fachowcem pomoże w znalezieniu rozwiązania idealnie dopasowanego do potrzeb przyszłych lokatorów. Przy wyborze wykonawcy nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną. Lepiej zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione na wysokim poziomie. Konsultant w jasny sposób przedstawi wszystkie wady i zalety różnych systemów, pomagając nam postawić na ten najlepszy.


Tags: ,

Comments are closed here.