Szlifowanie betonu receptą na wilgoć?

17 lutego, 2015 | By Bartek | Filed in: szlifierki.

Szlifowanie betonu receptą na wilgoć?

szlifierki do betonu marki Kreber dostępne w sklepie internetowym BudmarSzlifowanie betonu to praca, która kojarzy się przede wszystkim z wyrównywaniem betonowej powierzchni. Jest to skojarzenie jak najbardziej prawidłowe, szlifierka do betonu, odrobina pracy i nawet najbardziej nierówny beton może stać się płaski jak stół. To jednak nie jest jedyna zaleta szlifowanego betonu. Szlifowany beton jest mocniejszy i bardziej odporny na wilgoć. Beton nie szlifowany posiada szereg nierówności, niewielkich porów, w których może gromadzić się woda. Aby pozbyć się wody z betonu można wywiercić otwory w betonie pod takim kątem aby woda mogła swobodnie spłynąć.

Beton szlifowany jest inny – równy, twardy, gładki. Nie ma możliwości, by na takim betonie gromadziła się woda. Beton nie stanie się wilgotny, a zbrojenie rozproszone – jeśli zostało użyte – raczej nie ulegnie korozji. Warto więc szlifować beton. Oczywiście ktoś może powiedzieć – lepiej szlifować powierzchnię po położeniu gładzi. Fakt – szlifierka do gładzi czasem się przydaje, a efekty jej użycia są bardzo pozytywne, nie wszystkie elementy jednak pokrywa się gładzią. W wielu przypadkach gładzi nie stosuje się – warto o tym pamiętać i nie bagatelizować konieczności wykonania prostego szlifowania betonu. Takie działanie ma sens. Szlifowany beton wygląda jednak lepiej niż beton z wywierconymi otworami bądź wyciętymi rowkami.

Jeżeli chcesz osuszyć swój beton przeczytaj informacje na stronie http://wierceniebetonu.com/ firmy która zajmuje się cięciem w betonie szlifowaniem betonu i obróbką.


Tags: , ,

Comments are closed here.