Wybierz place zabaw blisko domu

11 lipca, 2015 | By Funky | Filed in: budowlanka.

Place zabaw blisko domu to nie przywilej a prawo. Dzieci muszą mieć przestrzeń do tego, by ciekawie spędzać czas. Dotyczy to szczególnie mieszkańców miasta, którzy nie mają wielu możliwości by pobyć na świeżym powietrzu.

Znajdź bezpieczny plac zabaw

Wybór placu zabaw jest bardzo ważny. Nie można zbyt pochopnie podejmować decyzji, bo może się to źle skończyć. W przestrzeni miejskiej wciąż jest bardzo dużo miejsc, które placami zabaw są tylko z nazwy. W rzeczywistości dużo im do nich brakuje. Są mało stabilne i pokryte korozją. Aż strach puścić na nie dziecko. Leciwe sprzęty nie są dobrym pomysłem. Lepiej omijać je szerokim łukiem. Jeśli nie ma innej alternatywy, dobrze jest zawalczyć o to , by w pobliżu naszego domu było miejsce do zabaw z prawdziwego zdarzenia. W tym celu należy wybrać się do zarządcy nieruchomości i dowiedzieć się, jakie są perspektywy na stworzenie nowego placu zabaw da dzieci. Warto nagłośnić sprawę i zebrać co najmniej kilkadziesiąt podpisów, by osoba odpowiedziana za inwestycje na danym osiedlu wiedziała, że nasza prośba nie jest jedynie kaprysem i ma poważne podwaliny. Dodatkowym sposobem jest wykorzystanie możliwości, jakie daje budżet obywatelski. Projekty tego typu są realizowane w każdym większym mieście. Polegają na tym, że z budżetu gminy są wydzielone środki do dyspozycji mieszkańców. Każdy pełnoletni obywatel ma prawo zgłaszać swoje propozycje. Wystarczy, że wypełni formularz, a następnie zadeklaruje na co chce przeznaczyć środki. Dokumenty zostaną ocenione przez urzędników pod kątem spełnienia kryteriów formalnych, a projekty, które się zakwalifikują zostaną poddane głosowaniu.

Po czym poznać dobry plac zabaw?

Jak odróżnić plac zabaw, który będzie użyteczny od tego, którego lepiej jest omijać szerokim łukiem? Przede wszystkim po wyglądzie. Nowoczesne place zabaw są wykonane z dobrej jakości materiałów, które pomimo działań szkodliwych czynników mechanicznych i atmosferycznych stale wyglądają dobrze. Teraz większość placów zabaw jest z tworzywa sztucznego. Kiedyś dominował metal. Do tej pory można spotkać takie zabytkowe relikty, jednak wystarczy im się przyjrzeć przez chwilę, by zauważyć korozję i farbę, która ledwo się trzyma. Nowoczesne place zabaw są kolorowe i cieszą oko. Skutecznie pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Zabawa na nich jest bezpieczna. Ich konstrukcja jest zgodna z surowymi normami dyktowanymi przez unijnych urzędników. To gwarantuje, że ich jakość jest bardzo dobra i bez obaw można zostawić na nich dzieci.
Zobacz jak wyglądają bezpieczne place zabaw: http://spil.pl


Tags: ,

Comments are closed here.