Wyposażenie kabiny prysznicowej

10 marca, 2016 | By Bartek | Filed in: Dom i Ogród.

Biorąc prysznic korzystamy z co najmniej kilku produktów jak szampon, żel pod prysznic czy balsam do ciała. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale w kabinie prysznicowej potrzebujemy całkiem sporo dodatkowych akcesoriów. Jakie to akcesoria? Jak je wybrać?

Bateria prysznicowa

Bateria prysznicowa, wyposażona w dobrej jakości słuchawkę prysznicową to podstawa. Dobrej jakości słuchawka, czyli taka, która ma co najmniej kilka możliwości regulacji strumienia wody, np. funkcję masażu, bicza wodnego czy delikatnego deszczu kropli wody.

Siedzisko

Niektóre kabiny prysznicowe są fabrycznie wyposażone w siedzisko, które nie tylko dodatkowo uprzyjemni nam prysznic, ale dla osób starszych czy niedołężnych będzie prawdziwym wybawieniem. Jeśli nasza kabina prysznicowa nie ma zainstalowanego przez producenta siedziska, możemy je dokupić i zamontować na ścianie.

Uchwyty i maty antypoślizgowe

Solidny uchwyt zamontowany w odpowiednim miejscu ułatwi nam wejście do kabiny i wyjście z niej, a także będzie stanowił gwarancję bezpieczeństwa dla osoby z problemami z poruszaniem się. Jeśli więc w naszym domu mieszka osoba starsza, pomyślmy o zamontowaniu uchwytów wewnątrz kabiny.
Maty antypoślizgowe warto umieścić w brodziku kabiny niezależnie od tego, kto będzie z niej korzystał.

Półeczki

Skoro zadbaliśmy już o bezpieczeństwo wszystkich domowników, możemy pomyśleć o kwestiach estetycznych. Odpowiednia półeczka w kabinie prysznicowej nie tylko pozwoli zagospodarować przestrzeń i utrzymać w porządku wszystkie żele, szampony i gumowe kaczuszki. Może stanowić także ozdobę kabiny i samej łazienki, jeśli tylko gruntownie przemyślimy jej zakup. Nie dajmy się skusić na tanie, posrebrzane półeczki – nowoczesne kabiny prysznicowe zasługują na coś lepszego, np. półkę z drewna lub szkła.

Mydelniczka

Dzięki niej mydło zawsze będzie pod ręką. Ci z nas, którzy lubią klasyczne rozwiązania, zadowoleni będą z mydelniczki zawieszonej na ścianie przy pomocy wkrętów lub przyssawek. Należy tylko pamiętać o jej regularnym myciu – brudna mydelniczka nie zachęca do wzięcia prysznica.
Jeśli wolimy mydło w płynie lub nie lubimy widoku resztek mydła w mydelniczce, wybierzmy ładny i estetyczny dozownik mydła w płynie. To uchroni nas także przed rozpaczliwymi próbami utrzymania w ręku śliskiej kostki mydła.

Nowoczesne kabiny prysznicowe wymagają odpowiednich dodatków, których rola już od dawna nie ogranicza się do zadań praktycznych. Muszą one także stanowić element dekoracyjny pasujący do łazienki jako całości.


Tags: ,

Comments are closed here.