Blachodachówka czy dachówki? Co lepiej wybrać?

5 października, 2015 | By Bartek | Filed in: budowlanka.

ecomax-krople-g6029-541x450-cm-fitDach to jeden z ważniejszych elementów przy budowie domu. Jest wiele możliwości na wykonanie pokrycia. Do popularniejszych należy zaliczyć blachodachówki i dachówki. Te pierwsze są tańsze, ale uchodzą za mniej wytrzymałe. Są jednak osoby, które nie zamieniłyby tego materiału na żaden inny.

Blachodachówki za i przeciw

Blachodachówka ma spore grono zwolenników. Przede wszystkim jest stosunkowo tania. Oczywiście trzeba postawić na materiały dobrej jakości.  Blachy stalowe muszą być powlekane i produkowane przez znany koncern. Wykonanie z szemranych materiałów nie jest warte polecenia. Istotne jest również, by blachodachówka była zabezpieczona przed korozją. Tylko w ten sposób dach będzie mógł wytrzymać przez bardzo długi czas. Zaletą tego komponentu jest również niewielka waga i łatwość montażu. Na upartego można się tym zająć samodzielnie, ale zdecydowanie lepszym pomysłem jest znalezienie dobrej ekipy remontowej. Niestety, materiał nie jest aż tak wytrzymały jak tradycyjne blachówki. Większość producentów zapewnia, że blachodachówka będzie służyć przez około 50 lat – oczywiście przy odpowiedniej konserwacji. Raz do roku należy zamówić przegląd i sprawdzić, czy wszystko jest prawidłowo utrzymane, a w razie konieczności zastosować środki zaradcze. Oprócz wymienionych wcześniej zalet takie pokrycia  są estetyczne. Na rynku jest dostępnych wiele wariantów kolorystycznych i bez problemu będzie można dobrać coś ciekawego.

Znajdź dobrą ekipę budowlaną

Niezależnie czy zdecydujemy się na blachodachówki czy blachówki ważne jest, by znaleźć odpowiedniego wykonawcę. Nie jest to wcale proste zadanie, bo choć firm specjalizujących się w tego typu pracach jest cała masa, to tylko nieliczne są w stanie podołać zadaniu i zrealizować je z najwyższą starannością. Dobra firma zazwyczaj dysponuje wysoce specjalistycznymi narzędziami i sprzętami. Dzięki temu jest w stanie wykonywać prace solidnie, a co ważniejsze w dobrym tempie. Jest to o tyle istotne, że remontów nikt nie lubi robić. Jeśli uda się je przeprowadzić w miarę szybko, to zaoszczędzi się mnóstwo stresu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że prace budowlane nie należą do przyjemnych i każdy tylko marzy, by jak najszybciej się skończyły.  Stąd tak ważne jest, by znaleźć dobrego wykonawcę. Warto spytać się znajomych, czy mogą nam kogoś polecić. Jeśli nie, można zapoznać się z forami internetowymi i stronami www. Dzięki temu mamy szansę przekonać się, z kim mamy do czynienia i czy warto rozpoczynać współpracę z daną firmą.

Wysokiej jakości blachodachówki i inne pokrycia dachowe w swojej ofercie posiada firma Budmax-Metal


Tags: , ,

Comments are closed here.