Kuchnie na zamówienie Warszawa czy gotowe zestawy? Które rozwiązanie jest lepsze?

5 września, 2015 | By Funky | Filed in: Dom i Ogród.

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. Trzeba je jednak odpowiednio wyposażyć. Tylko w ten sposób poczujemy się komfortowo. Meble i dodatki powinny być funkcjonalne. Można zdecydować się na wyposażenie na wymiar lub kupić gotowe zestawy. Oba rozwiązania mają wady i zalety.

Czy warto inwestować w gotowe szafki?

W sklepach i salonach meblowych można kupić gotowe zestawy do kuchni. Jest to wygodne rozwiązanie, bo szafki są gotowe do montażu. W zasadzie wystarczy je tylko przywiesić na ścianie. Można dobrać dowolne wzory. Ważne jest, by dopasować modele zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Są propozycje nowoczesne, jak i bardziej klasyczne. Modne są kolorowe wnętrza, które nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Do kuchni szczególnie pasują żywe kolory, jak np. pomarańczowy, który jest energetyczny i pobudza apetyt. Niektórzy jednak wolą stonowane barwy. Dla nich dobrą propozycją mogą być kuchnie w stylu skandynawskim, które mają minimalistyczny charakter. Są pozbawione zbędnych dodatków. Dominuje w nich kolor biały, który sprawia, że pomieszczenie jest schludne i zadbane. Do łask wracają meble nawiązujące do natury. Nie mają wyrazistej kolorystyki. Zamiast farb i kolorowych sklejek stosuje się raczej naturalne lakiery, które eksponują naturalny wygląd drewna. Gotowe zestawy meblowe, pomimo ogromnej różnorodności, mają uniwersalne wymiary. Ciężko je dostosować do pomieszczenia, które nie zawsze jest ustawne. Gotowe meble nie będą idealnie dopasowane.

Meble na zamówienie – duża dowolność

Kuchnie na zamówienie Warszawa są przede wszystkim funkcjonalne. Każdy element można dopasować indywidualnie. Samemu ustala się rodzaj blatów, materiał wykonania, uchwyty, ilość szafek i szuflad. To daje ogromną swobodę. Można przykładowo zamówić wysoką szufladę do przechowywania przypraw. W ten sposób po otwarciu będzie widać wszystko z góry i łatwo będzie coś znaleźć. Ważne jest jednak, a może najważniejsze, by meble były idealnie dopasowane do układu pomieszczenia. W ten sposób będzie można stosunkowo łatwo wyposażyć nietypowe wnętrza. O ile kuchnie kwadratowe są dość ustawne, to większy problem pojawia się przy aranżacji długich i wąskich przestrzeni. W takich warunkach lepiej zagospodarować szerokie ścianki. W ten sposób można optycznie powiększyć przestrzeń. Na popularności zyskuje ostatnio tzw. wyspa, czyli umieszczenie funkcjonalnego mebla w centrum. Można na nim przygotowywać i kroić produkty. Szafka jest usytuowana w takim miejscu, że skraca czas drogi do przebycia po potrzebną rzecz. Kuchnie na zamówienie Warszawa są jednak dużo droższe. Wprawdzie można je idealnie dopasować do wnętrza, ale jednak ich realizacja jest bardziej obciążająca dla domowego budżetu. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w nietypowych pomieszczeniach, które trudno urządzić w innych sposób. Znacznie łatwiej wyposażyć dużą kuchnię, w której można ustawić zarówno gotowe moduły, jak i meble na zamówienie.


Tags: ,

Comments are closed here.