Certyfikowane place zabaw: idealny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem

21 października, 2015 | By subodh murra | Filed in: budowlanka.

Rodzice powinni spędzać z dzieckiem jak najwięcej czasu. Wtedy będzie się prawidlowo rozwijało. Dobrym pomysłem jest wybranie się na plac zabaw. Takie obiekty powinny być w każdym mieście. Zabawy na świeżym powietrzu są bardzo pożądane i korzystnie wpływają na wiele czynników.

Dlaczego warto wybrać się na plac zabaw?

Dziecko bardzo intensywnie się rozwija, jednak potrzebuje dostarczenia odpowiednich bodźców. Plac zabaw to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Wbrew pozorom nawet półgodzinna aktywność w otoczeniu rówieśników ma ogromne znaczenie. Wspólna zabawa to pierwsze miejsce do rozwoju interdyscyplinarnego. Dzieci uczą się, jak nawiązywania relacji w grupie. Na własnej skórze przekonują się, ze żeby wspólne działanie pozwala znacznie szybciej osiągnąć rezultat. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Już budowa zamków z piasku pokazuje, że współpraca daje wiele korzyści, a rzeźbę można uformować znacznie szybciej niż w pojedynkę. Certyfikowane place zabaw wpływają na koordynację ruchową. Pociecha ma znacznie większą motywację, by się wysilić i przełamać wewnętrzne opory, kiedy widzi, że rówieśnicy też się wspinają po drabinkach. Często, chcąc im dorównać, robi dokładnie to samo. Początkowo nie idzie jej tak dobrze. Jednak z każdą wizytą na placu zabaw nabiera większej wprawy. W ten sposób udaje się jej pokonać wewnętrzne opory. To idealny sposób na rozwój psychomotoryczny.

Jakie miejsca do zabawy wybrać?

Place zabaw są bardzo pożyteczne. Trzeba jednak wybrać miejsca w pełni bezpieczne. Nie możemy się bać, że dziecko spadnie podczas huśtania, a urządzenia się zniszczą. Stąd należy stawiać tylko na certyfikowane place zabaw. Wtedy mamy gwarancje, że naszemu dziecku nic nie będzie groziło. Niestety, wciąż mamy w okolicy place zabaw, które przypominają zabytkowe relikty. Ledwo trzymające się huśtawki, odpadająca farba, skorodowane elementy nie robią dobrego wrażenia. Przede wszystkim jednak mogą się okazać niebezpieczne. Lepiej omijać takie miejsca szerokim łukiem. Jeśli coś się stanie, będziemy mieli wyrzuty sumienia do końca życia. Na szczęście jest coraz więcej placów zabaw z prawdziwego zdarzenia: kolorowych i stabilnych, które nie pękają i dobrze wyglądają pomimo upływu lat. Takie właśnie miejsca są bardzo pożądane. Nie tylko rozwijają dziecięcą wyobraźnię, ale bez większych oporów możemy na nie puścić dzieci. Nie musimy się przejmować, że coś się stanie. Dobrze przymocowane urządzenia, a także dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że maluch może spędzić pożytecznie czas.


Tags:

Comments are closed here.