Jak dokładnie przebiega odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa?

20 sierpnia, 2015 | By Funky | Filed in: Uncategorized.

To jedna z najprzyjemniejszych chwil w naszym zyciu, gdy po raz pierwszy klucze do nasze nowego domu znajdują się w naszym reku i możemy po raz pierwszy otworzyć nimi drzwi. Pytanie jednak, co po tym otwarciu zastaniemy w środku.

Kilka zabezpieczeń

Wiadomo, ze nie każdy deweloper jest uczciwy, tak jak się to zdarza również w wielu innych zawodach. Dlatego proponujemy kilka zabezpieczeń, dzięki którym na pewno wszystko przebiegnie prawidłowo. Przede wszystkim już na poziomie konstruowania umowy musimy zapisać w niej kilka bardzo istotnych punktów. Pomyślmy o tym, by zapisać do kiedy deweloper ma obowiązek ukończyć budowę i zaprosić nas na odbiór mieszkania. Gdy termin ten zostanie znacznie przekroczony deweloper powinien zapłacić nam karę umowną, jej wysokość będzie zależeć głownie od wartości kupowanej przez nas nieruchomości. Poza tym uzgodnijmy również na piśmie w jaki sposób deweloper ma obowiązek powiadomić nas o fakcie ukończenia budowy i możliwości odbioru. I jeszcze jedno, zapiszmy czas, jaki będziemy mieć na odbiór mieszkania, jeśli tego nie zrobimy to może się okazać, że deweloper uznał, że jeden dzień nam wystarczy, a jeśli nie przyjdziemy to znaczy, że uważamy to za zbędne. Wiadomo, że nie zawsze mamy czas, dlatego okres możliwego obioru musi być dłuższy. Jak widać odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa zaczyna się już przed tym, zanim zostanie ono wybudowane.

Ten jeden dzień

Wreszcie nadchodzi ten czas, że możesz wybrać się na odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa. Zanim to uczynisz pamiętaj, by przeczytać dokładnie umowę oraz obejrzeć projekt, najlepiej zabierz je ze sobą i sprawdź, czy wszystkie wymienione w nich elementy faktycznie znalazły się w naszym mieszkaniu. Im konkretniej spiszesz umowę przed wykonaniem, tym lepiej dla Ciebie. Liczy się każdy szczegół, między innymi ilość gniazdek w pomieszczeniach. Ważne jest to, by odbiór odbywał się w dzień, gdy przy świetle słonecznym widać więcej, niż przy elektrycznym. Jeśli nie ufasz swoim zdolnościom budowlanym i wiedzy na te tematy, koniecznie zwróć się do kogoś, kto ma taką wiedze i może wraz z Tobą pofatygować się by odebrać mieszkanie. Zabierzcie ze sobą kilka ważnych przedmiotów: miarkę, kątownik i poziomicę. One pozwolą Ci wykryć ewentualne najprostsze usterki, jak na przykład niezbyt proste ściany. Pamiętaj! To Ty jesteś właścicielem mieszkania i możesz je odbierać długo, nie pozwalaj, by ktoś Cię poganiał. Sprawdzenie lokalu przed podpisaniem protokołu odbioru leży w Twoim interesie, a jeśli deweloper jest uczciwy to nie ma się czego obawiać i może ze spokojem patrzeć na Twoje sprawdzanie. Sprawdź zarówno same pomieszczenia, jak i okna oraz drzwi. Nieprawidłowo zamontowane okna mogą skutkować tym, że będą nieszczelne, a więc będą wpuszczały zimne powietrze, przez co zapewne wydamy więcej na ogrzewanie.

Tylko się cieszyć

Po sprawdzeniu wszystkiego okazało się, że nie ma żadnych wad czy usterek? Świetnie! Pozostaje tylko się cieszyć. Jeśli jednak jakieś nieprawidłowości się pojawiły trzeba spisać protokół, w którym deweloper musi zobowiązać się do usunięcia ich w konkretnym terminie. Po tym czasie musimy ponownie dokonać odbioru mieszkania od dewelopera Warszawa. Stosując te same zasady, co przy pierwszym odbiorze. Sprawdzajmy tak długo, aż będziemy całkowicie zadowoleni z efektów, dopiero, gdy wszystko jest zgodne z umową przyjmijmy nasz nowy dom na własność. Unikniemy w ten sposób trudności remontowych w nowym domu, długo będziemy się cieszyć bezawaryjnym mieszkaniem.


Tags: ,

Comments are closed here.