Lampy Labra do łazienki i kuchni

21 czerwca, 2016 | By Bartek | Filed in: Dom i Ogród.

Wybór odpowiedniej oprawy świetlnej do mieszkania zmusza projektantów do uwzględnienia kilku czynników. Ważny jest oczywiście układ mieszkania czy pokoju, jednak równie istotne jest przeznaczenie wnętrza, jego wystrój czy oczekiwania domowników, którzy będą z takiego wnętrza korzystać. Pozornie najłatwiejszymi pomieszczeniami do zaprojektowania oświetlenia jest łazienka oraz kuchnia.

Na co zwracać uwagę w kuchni

Przy projektowaniu oświetlenia kuchennego należy przede wszystkim rozstrzygnąć, czy kuchnia będzie służyć jedynie jako miejsce do przygotowywania posiłków, czy jednocześnie będzie także jadalnią. Oczywiście w obydwu przypadkach ważny jest wybór wiszącej lampy sanga, która będzie głównym źródłem światła. Jednak w przypadku jadalni konieczne staje się uzupełnienie takiego źródła światła o dodatkowe kinkiety czy reflektory, które będą dawały jasne światło, dosyć intensywne i o ciepłej barwie. W kuchni ważniejsze staje się wykorzystanie dodatkowych źródeł światła, które będą doświetlały wybrane miejsca. O ile lampy Labra wpuszczane w szafki mogą dawać niezbyt intensywne światło, bowiem ich zadanie polega jedynie na oświetleniu szafek, to w przypadku doświetlenia blatu roboczego światło powinno być bardziej intensywne. Jednak intensywność światła nie musi oznaczać światła zimnego. Takie światło sprawdza się jedynie w kuchniach, które nie są wykorzystywane do gotowania. W przypadku dłuższej pracy w kuchni zbyt jasne lub zbyt intensywne światło może przeszkadzać. Tego typu światło generują także lampy pokojowe.

Lampy Labra w łazience

Oświetlenie łazienkowe najczęściej składa się z różnych rodzajów oświetlenia. W tym przypadku wisząca lampa Labra może być zastąpiona plafonem lub kinkietem, natomiast konieczne stają się dodatkowe źródła światła. Zwykle są to wpuszczane lampy, doświetlające okolice lustra lub też natynkowe lub wpuszczane lampy, umieszczone w części przeznaczonej na kąpiel. Dodatkowe lampy w łazience powinny dawać lekko stłumione światło, bowiem ich główne zadanie polega na podkreślaniu atmosfery pomieszczenia.


Tags: ,

Comments are closed here.