Możliwości oświetlenia z wykorzystaniem technologii LED

25 stycznia, 2016 | By Bartek | Filed in: Dom i Ogród.

Odkąd na rynku pojawiły się małe diody wykorzystujące technologię LED, zwolenników tej metody oświetlenia ciągle przybywa. Wiąże się to z możliwościami, jakie daje instalacja tego typu oświetlenia oraz z energooszczędnością i długowiecznością tego typu rozwiązań. Większość specjalistów z branży poświadcza, że małe diody przebojem zdobywające coraz większe zainteresowanie mogą wytrzymać w zależności od firmy i modelu od 30 do 100 tysięcy godzin. Tak duża żywotność porusza wyobraźnię twórców i projektantów, którzy wykorzystują LEDy w różnych miejscach zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków mieszkalnych, jaki i firmowych.

Światło odgrywa w naszym życiu ogromną rolę i bez niego nie mogłoby istnieć życie, jakie dziś znamy. Dobre oświetlenie ma wpływ na naszą koncentrację, odpoczynek, a nawet na zbudowanie odpowiednich emocji i atmosfery. Bez jego prawidłowego wykorzystania nie byłoby możliwe wiele przedsięwzięć oraz inwestycji, dlatego na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania w tym zakresie umożliwiające realizowanie wydajnych projektów.

Dlaczego wybrać technologię LED

Na pełną odpowiedź składa się kilka czynników, które na to wpływają. Spróbujemy nakreślić, chociaż kilka tych najważniejszych.
Można się spierać o przewagę LEDowych diod nad tradycyjnymi żarówkami czy świetlówkami, ale do niekwestionowanych zalet tej technologii świetlnej można zaliczyć efektywność, która wynosi nawet 95%, co przy 5 procentowej efektywności zwykłej żarówki wypada wręcz niesamowicie. To pozwala w prostej linii na zachowanie energooszczędności i znaczne obniżenie rachunków za energię.

Wytrwałość i odporność

Przeciętny czas działania diody LED szacuje się na 5-7 lat, co dystansuje dziesięciokrotnie zwykłe świetlówki oraz, aż dwudziestopięciokrotnie tradycyjne żarówki. Dodatkowo trzeba dodać, że diody wykonane tą technologią są bardziej odporne na wstrząsy i uszkodzenia, gdyż technika ich wykonania zabezpiecza je przed różnymi incydentami.

Światło punktowe

Diody LED wytwarzają doskonałej jakości światło pozwalające skupić je na danym obszarze bez potrzeby instalacji dodatkowych filtrów i soczewek. Idealnie współpracują z nimi polskie lampy kinkiety, których producent udostępnia wiele ciekawych rozwiązań tego typu dających niesamowite efekty wizualne. Dobre zestawienie światła Ledowego z kompozycjami poszczególnych lamp Labra, można wykorzystać zarówno w warunkach mieszkalnych do podkreślania poszczególnych elementów, jak i w przemysłowych halach. Wszystko zależy od naszych koncepcji oraz potrzeb.


Tags: ,

Comments are closed here.