Tonery – oszczędność nie zawsze się opłaca

25 stycznia, 2016 | By Bartek | Filed in: Uncategorized.

Zamienniki oryginalnych tonerów już od dawna mają szerokie grono zwolenników. Wiele osób jest zadowolonych z używania tego typu produktów. Trudno się temu dziwić – cena zamienników pozostaje zdecydowanie niższa, natomiast ich jakość często nie odbiega bardzo od oryginału.

Dużo mniejsze wydatki

Tonery oryginalne to rozwiązanie dostarczane przez znanych producentów drukarek. Najważniejszą cechą takich produktów jest fakt, że toner został idealnie dopasowany do parametrów drukarki. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczne użytkowanie oraz mniejsze ryzyko awarii. Jednocześnie wystarczy pobieżnie zapoznać się z cenami tak zwanych zamienników, żeby zauważyć, że są one zdecydowanie niższe. To właśnie te różnice w cenie powodują, że wiele osób rezygnuje z zakupu tonerów oryginalnych.

Ryzyko awarii

Zamienniki tonerów oryginalnych dosyć często oskarża się o powodowanie awarii sprzętu. Rzeczywiście taka sytuacja może mieć miejsce. Jak już zostało wspomniane, zamienniki nie są tak dobrze dopasowane do parametrów urządzenia jak oryginały. Dlatego korzystanie z takich produktów może rzeczywiście mieć w niektórych sytuacjach negatywne skutki, np. prowadzi do zaschnięcia tuszu w dyszach drukarki. Zazwyczaj nieorginalne produkty reprezentują na tyle wysoką jakość, że nie powodują poważnego uszkodzenia sprzętu. Jednak osoby, które zainwestowały w droższe drukarki, mogą niezbyt chętnie inwestować w niesprawdzone produkty, nawet jeśli są dostępne w bardzo korzystnej cenie.

Zamienniki a gwarancja

Tonery oryginalne lepiej współpracują z drukarkami. Trudno się dziwić, że producenci oryginałów niezbyt przychylnie patrzą na tańsze zamienniki, które są powszechnie dostępne i bardzo chętnie wybierane przez wielu klientów. Niestety osoby, które zdecydowały się na oszczędności, mogą się niezbyt przyjemnie rozczarować, gdy dojdzie do awarii sprzętu. Nie każdy serwis uzna naprawę gwarancyjną, jeśli użytkownik drukarki zdecydował się na zakup taniego zamiennika. Może być to problematyczne zwłaszcza w przypadku dobrego jakościowo sprzętu.


Tags: ,

Comments are closed here.