Jakie meble wybrać: gotowe czy robione na wymiar?

22 marca, 2016 | By Bartek | Filed in: meble.

Remontując lub kupując mieszkanie najczęściej pragniemy ulokować w nim nowe meble. Pierwszym problemem, który pojawi się w związku z ta inwestycją, będzie odpowiedź na pytanie czy mają to być meble gotowe czy na zamówienie. Porównajmy więc te dwie możliwości, i sprawdźmy która z nich jest lepsza.

Cena

Cena towaru to pierwszy aspekt, na jaki zwracamy uwagę przy jego wyborze. O ile cenę mebli gotowych sprawdzimy z łatwością w sklepie, o tyle z ceną mebli na zamówienie nie jest już tak prosto.
Większość producentów podaje cenę za metr bieżący, w zależności od rodzaju materiału i wykończenia mebli. Warto więc najpierw wymierzyć, ile metrów będziemy potrzebowali i potem wyliczyć przybliżoną kwotę w oparciu o dane na stronie producenta.
Rodzaj materiałów użytych do produkcji będzie miał znaczący wpływ na ich cenę, jednak w przypadku zamawiania mebli na wymiar mamy pewną możliwość jej negocjacji.
Znalezienie producenta jest na szczęście stosunkowo proste i wymaga od nas jedynie wpisania w wyszukiwarkę frazy wraz z miejscowością, w której szukamy, np. „meble na wymiar Warszawa”.
Ogólnie jednak meble na wymiar są droższe niż te gotowe.

Rodzaj i jakość materiałów

W przypadku mebli gotowych i na zamówienie możemy wybierać wśród zrobionych z płyty oraz z różnych gatunków drewna. Zdarzają się sytuacje, w których podoba nam się kolorystyka i wzornictwo frontów oraz wykończenie szafek, ale nie pasuje nam materiał, z którego całość jest wykonana. Szafki gotowe musimy kupić takimi, jakie one są. Producent mebli na wymiar natomiast dostosuje ofertę do naszych potrzeb. Możemy więc stworzyć wspólnie z nim meble idealne, a nie wybierać pomiędzy tymi które są dostępne.

Czas oczekiwania

Czas oczekiwania na gotowe meble ze sklepu wynosi przeciętnie dzień lub dwa i związany jest z zapakowaniem mebli i ich transportem.
Na meble na wymiar musimy poczekać około kilku tygodni, w zależności od tego, czy producent ma materiały czy też musi je sprowadzić, jak skomplikowane będzie ich wykonanie, oraz od tego ile ma zamówień.
O wiele dłużej będziemy więc musieli poczekać na meble na wymiar Warszawa czy Kraków to jednak miasta, w których nie ma co narzekać na brak producentów mebli. Wystarczy nawiązać z kilkoma kontakt i wybrać tego, który zaproponuje najkrótszy termin.
Jeśli więc najważniejszy dla nas będzie czas oczekiwania na dostawę mebli, to zdecydowanie lepiej wybrać te gotowe.

Obydwa rozwiązania mają wady i zalety, i nie da się właściwie wskazać lepszego. Jeśli jednak nie spieszy nam się i marzymy o pięknych, solidnych meblach na lata, to zdecydowanie lepiej zainwestować w te na zamówienie.

Dokładną ofertę mebli na wymiar znajdziesz na stronie BBmeble http://qr.net/bCrPa.


Tags: , , , ,

Comments are closed here.