Najbardziej praktyczne kabiny prysznicowe

17 marca, 2016 | By Bartek | Filed in: Dom i Ogród, budowlanka.

Każdy, kto chociaż raz miał w swoim domu prysznic, wie, że może on przysparzać mnóstwo problemów. Ogromne tafle bardzo szybko się brudzą i nie da się ich szybko wyczyścić. Woda nieustannie wylewa się z kabiny, przez co łazienka może zostać zalana. Do tego dochodzą kanciaste brodziki, o które łatwo jest się potknąć i spowodować wypadek. Na szczęście na rynku coraz częściej pojawiają się kabiny prysznicowe, które mają gwarantować ich użytkownikom wyjątkowy komfort. Które z tych pryszniców będą więc najbardziej praktyczne?

Po pierwsze, wygodna kabina musi być przede wszystkim duża, aby każdy mógł się w niej spokojnie pomieścić i umyć. Jej podstawa powinna mieć kształt kwadratu lub prostokąta, gdyż jak się okazuje, półkola nie sprawdzają się zbyt dobrze.Od strony frontu taki prysznic można zamknąć taflą szkła, który automatycznie stworzy pas, gdzie będzie lać się woda. Klienci mają oczywiście do wyboru kabiny prysznicowe zamknięte oraz wolnostojące. Jeśli chodzi o te pierwsze, ważne jest to, by ich ściany nie stworzyły kanciastej enklawy. Lepiej postawić więc na delikatne wykończenie prysznica składające się z pionowych profili. Dzięki temu optycznie kabina prysznicowa będzie wyglądać na lżejszą, co wpłynie pozytywnie na jej wygląd. Ważna jest także grubość szkła, które wykorzystuje się do stworzenia kabiny. Aby spełniała ona wymogi bezpieczeństwa, szkło powinno mieć grubość ok. 4-6 mm. Dodatkowo, dobrze by było postawić na tafle pokryte specjalnymi substancjami, które coraz częściej są dostępne na rynku. To one zmniejszają napięcie wody, dzięki czemu może ona łatwo spływać po ściankach. Skutkuje to tym, że nie trzeba zbyt często myć samodzielnie tafli szkła.

Niewątpliwie ważny jest także rodzaj brodzika. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego kształt, który wpłynie na wygląd bryły całej kabiny. Standardowym rozwiązaniem będzie oczywiście brodzik kwadratowy lub prostokątny. Można jednak również postawić na kabiny prysznicowe, które tego brodzika nie będą zawierać. Doskonale wyglądają one w nowoczesnych pomieszczeniach i prezentują się dość oryginalnie. Co więcej, taka kabina może zdecydowanie ułatwić życie. Dzięki niej odchodzi bowiem obowiązek regularnego czyszczenia brodzika. Należy jednak pamiętać o tym, że kabiny nie posiadające brodzika sprawdzają się wyłącznie w większych łazienkach.

Każdy, kto projektuje właśnie wnętrze swojej łazienki, powinien zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej. To właśnie ona może zapewnić domownikom niewątpliwy komfort, jeśli tylko dobrze się ją wybierze i dopasuje do swojego kąpielowego pomieszczenia.


Tags:

Comments are closed here.