Meble na wymiar czy gotowe?

17 stycznia, 2016 | By Bartek | Filed in: Dom i Ogród, meble.

Wybieranie mebli do domu jest dzisiaj dość skomplikowaną sprawą ze względu na ogromny wybór na rynku. W sklepach znajdujemy mnóstwo rozmaitych modeli, a w dodatku możemy także zamówić meble na wymiar. Czy lepiej jest wybierać wśród gotowych mebli czy może składać u stolarza indywidualne zamówienie?

Czas

Jeśli zależy nam na czasie, na pewno lepszym wyborem będzie kupienie gotowych mebli. Zazwyczaj możemy je bowiem zakupić i od razu wynieść ze sklepu, jeśli tylko mamy sposób na to, aby je przetransportować. Wykonywanie mebla specjalnie dla nas zawsze będzie trwać nieco dłużej. Nawet w zakładach, gdzie na co dzień produkuje się na przykład szafy, wykonanie tej dla nas może trwać nieco dłużej niż zrobienie standardowego mebla, gdyż zwykle trzeba zmieniać ustawienia maszyn pomagających w produkcji.

Cena

Meble robione na specjalne zamówienie zazwyczaj są nieco droższe niż standardowe. Nie jest to jednak reguła. Jeśli potrzebujemy wyjątkowo wąskich szafek, możemy negocjować niższą cenę, stolarz zużyje bowiem na nasze zamówienie mniej materiału niż zazwyczaj.

Dostawa

W większości sklepów meblowych można zamówić dostawę do domu zarówno mebli gotowych, jak i tych robionych na wymiar. Zwykle kosztuje ona także tyle samo.
Jeśli jednak mamy możliwość przewiezienia dużego mebla albo jest on sprytnie złożony, ten z półki sklepowej możemy zazwyczaj spakować do samochodu od razu po zakupie, nie musimy czekać na dostawę.

Niestandardowe wnętrza

O meblach na wymiar warto pomyśleć szczególnie wtedy, kiedy nasze wnętrza są niestandardowe. W niewielkich pomieszczeniach powinniśmy zadbać o to, aby jak najefektywniej wykorzystać całą przestrzeń. Z kolei ścięcia szafek czy półek na górze dobrze sprawdzą się w pokojach na poddaszu, ze skośnym sklepieniem. Niestandardowe wnętrza często wręcz wymagają specjalnych mebli, które można zamówić w firmie meble na wymiar warszawa – BBmeble.

Promocje i okazje

Meble ze sklepu nie tylko są tańsze niż te robione na zamówienie, ale także można wśród nich znaleźć liczne modele objęte promocją czy w okazyjnych cenach. Mniej zapłacimy zazwyczaj także za meble pochodzące z wystawy – warto z tego korzystać, gdyż zwykle nie ma na nich żadnych uszkodzeń, a nam w użytkowaniu nie sprawi większej różnicy czy kanapa stała w magazynie, czy na ekspozycji w salonie meblowym.

Dzisiaj zarówno mebli gotowych, jak i tych robionych na zamówienie warto szukać w internecie. Po wpisaniu „meble na wymiar Warszawa” otrzymamy adresy wielu miejsc, w których mogą spełnić nasze nietypowe prośby. Jeśli jednak zależy nam na czasie i na oszczędności, warto skupić się raczej na asortymencie oferowanym przez sklepy meblowe, których także jest wiele w sieci.


Tags: , ,

Comments are closed here.