Odpowiedni program dla przedsiębiorstwa transportowego

27 października, 2015 | By Bartek | Filed in: Uncategorized.

Obecnie najbardziej popularnymi przedsiębiorstwami są firmy transportowe. Generują duży zysk, jednak tylko wtedy, jeżeli są odpowiednio prowadzone. Niestety obecnie żaden przedsiębiorca prowadzący firmę transportową nie może pozwolić sobie na nieefektywne zarządzenie czasem. Z tego powodu warto wdrożyć do swojej firmy różnego rodzaju programy typu TMS.

Obszary zastosowania programu

Program TMS (z języka angielskiego Transport Management System), jest systemem, który umożliwia lepsze zarządzanie własną flotą, a przede wszystkim przedsiębiorstwem. Jego wdrożenie generuje dla właściciela olbrzymie zyski. Obecnie program TMS może być wdrożony między innymi w firmach transportowych oraz logistycznych, a także spedycyjnych. Możliwe jest również jego zastosowanie w przedsiębiorstwach, które świadczą usługi dystrybucyjne oraz handlowe. Warto pamiętać, iż wdrażanie programów TMS można rozpocząć wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą flotą wypożyczonych lub własnych pojazdów.

Szeroki zakres usług programu

Obecnie program Transport Management System posiada szeroki zakres usług, które mogą być świadczone w zakresie między innymi tak zwanej analizy przedwdrożeniowej. Polega to na wsparciu klientów przez doświadczonych konsultantów firmy, którzy odpowiedni doradzą podczas optymalizacji procesów, które aktualnie są realizowane. Również możliwe jest opracowanie odpowiedniej procedury, której zadaniem jest usprawnienie informacji, a także przepływu obiektów. Warto wiedzieć, iż decydując się na wdrożenie systemu TMS w swojej firmie, możemy go dowolnie integrować z innymi systemami, na przykład ERP ( z języka angielskiego Enterprise Resources Planning). Jeżeli wdrożymy wspomniany system do naszego przedsiębiorstwa, również mamy zagwarantowany jego odpowiedni serwis oraz konserwacje.

Najważniejsze funkcje programu

Obecnie programy TMS posiadają wiele użytecznych funkcji. Jedną z nich jest pełna obsługa wszelkich zamówień, w łańcuchu dostaw. Koleją funkcja, która jest często wykorzystywana przez wielu użytkowników jest optymalizacja dostaw. Odbywa się ona głownie przez zarządzanie naszymi pracownikami (w szczególności kierowcami), a także posiadaną flotą. Mamy dzięki tej funkcji możliwość monitorowania zdarzeń transportowych, jak i również konsolidację zamówień. Również możliwe jest planowanie dostaw oraz transportu. Jedną z funkcji wspomnianego programu jest również obsługa zleceń spedycyjnych, które są nietypowe. Ponadto istnieje także możliwość raportowania kosztów transportu, które odbywa się zgodnie z kryteriami, przykładowo mogą to być kryteria takie jak towary czy odbiorcy.

Główne zalety programu

Jak już wcześniej wspomniano, programy typu TMS posiadają wiele funkcji, a także wiele kompleksowych usług. Jednak warto również zapoznać się z ich zaletami. Główną zaletą programów TMS jest przede wszystkim minimalizacja kosztów naszych dostaw. Jeżeli zdecydujemy się na wdrożenie wspomnianego programu do naszej firmy, możemy znaczenie zredukować zbędne koszty. Ponadto dzięki zastosowaniu wspomnianego systemu jakość naszej obsługi klienta wzrośnie, dzięki czemu być może zyskamy również nowych klientów.

Wszelkiego rodzaju firmy transportowe lub logistyczne są bardzo dużym wyzwaniem, jeżeli chodzi o odpowiednie zarządzanie nimi. Niestety, na tym rynku istnieje obecnie silna konkurencja, z tego powodu przeciętny przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek opóźnienia lub zaniedbania. Warto zainwestować w oprogramowanie TMS, które pomoże nam w efektywnym zarządzaniu naszą firmą.


Tags: ,

Comments are closed here.