Villeroy & Boch umywalka musi współgrać z baterią łazienkową

6 listopada, 2015 | By angela ramirez | Filed in: Dom i Ogód.

Dobór odpowiedniej baterii łazienkowej do naszej umywalki jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również funkcjonalnych. Oczywiście zawsze priorytetem będzie najwygodniejsza umywalka, ale do niej najlepiej dobrać baterię, która idealnie spełni założone przez nas funkcje. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Umywalka na blacie czy wpuszczona w jego środek?

To pierwsze pytanie, które sobie zadajemy przy wyborze. Wybranie umywalki nablatowej da nam więcej miejsca pod nią. To ważne w małych pomieszczeniach, szczególnie tam, gdzie nie możemy sobie pozwolić na dużą liczbę mebli łazienkowych. Pod blatem możemy umieścić szafkę. Villeroy & Boch umywalka wpuszczona w blat zabierze nam miejsce pod spodem, ale też ograniczy nam liczbę zakamarków, pomiędzy blatem a umywalką, które trzeba utrzymywać w czystości. Później możemy zastanowić się nad materiałem. Czy postawić na ceramiczną klasykę, a może wybrać ekskluzywny marmur lub drewno albo nowoczesną stal nierdzewną bądź hartowane szkło? To dobry moment, żeby idealnie dobrać umywalkę do całej aranżacji wnętrza, a wręcz przez ten wybór go zdeterminować. Do niej bowiem będziemy dopasowywać później dodatki.

Bateria przy umywalce ma duże znaczenie

Oczywiście, przede wszystkim estetyczne. Dobrze dobrana bateria sprawi, że Villeroy & Boch umywalka, razem z lustrem, będzie największą ozdobą pomieszczenia. Przede wszystkim zdecydujmy czy ma ona być naścienna czy może przymocowana do umywalki (w zależności od tego, czy daje ona w ogóle taką możliwość, bo umywalki bez otworów nadają się tylko do baterii naściennych, ewentualnie baterii przymocowanych do blatu). Często jednak zdeterminowane jest to instalacją wodną, która nie daje nam możliwości, np. przymocowania baterii do ściany. Baterie mogą być tradycyjne z kurkami albo z mieszaczem. Dobrze jest dobrać również wielkość kranu. Do małych umywalek lepsze są krótsze krany, ale mogą jednocześnie niższe. W szerokich, ale płytkich umywalkach najlepiej sprawdzają się krany dłuższe i wyższe. Duże znaczenie ma ich przypomocowanie, warto zastanowić się nad tym, czy nie będziemy mieli problemu z czyszczeniem baterii ze względu na wiele trudno dostępnych miejsc.


Tags: ,

Comments are closed here.