Toalety przenośne: przebudowa dworca kolejowego nie jest prosta

21 czerwca, 2015 | By Funky | Filed in: budowlanka.

Dworzec kolejowy wymaga remontu? Trzeba będzie liczyć się z poważnymi utrudnieniami i wytyczyć objazdy dla zmotoryzowanych. Pasażerowie będą zmuszenie czekać w mało komfortowych warunkach. Brak estetycznej poczekalni jest dużym obciążeniem. Trzeba to wszystko jakoś sensownie zorganizować.

Zadbaj o zaplecze sanitarne

Ludzie czekający na pociąg muszą mieć się gdzie załatwić. Jeśli ze względu na remont nie ma dostępu do ubikacji w obiekcie. Trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem są toalety przenośne. W porównaniu do publicznych szaletów, z którymi mieliśmy do czynienia wiele lat temu współczesne sanitariaty są bardzo czyste i przyjemnie się z nich korzysta. Jeśli chodzi o standard, to nie odbiegają za bardzo od warunków, jakie mamy w domu. Bez obaw można z nich korzystać. Zastosowano w nich płyn odkażający, który sprawia, że bakterie są eliminowane, a w środku nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Poza tym wykonanie z dobrej jakości materiału sprawia, że toalety przenośne są estetyczne i odporne na zniszczenia. Specjalne struktura ułatwia czyszczenie i pielęgnację. Ubikacje można w bardzo prosty sposób zorganizować. Wystarczy skontaktować się z odpowiednią firmą i omówić wszelkie warunki. Następnie przenośne WC zostaną dostarczone we wskazane miejsce. Jeśli szykuje się dłuższa przebudowa, można pomyśleć o tym, by wypożyczyć kontenery na zasadzie opłaty abonamentowej, np. na miesiąc z góry.

Nie wprowadzaj chaosu

Przebudowa tak dużego obiektu, jakim niewątpliwie jest dworzec PKP jest dosyć kłopotliwa. Należy zadbać o wiele czynników, gdyż mieszkańców czekają spore utrudnienia. Wszystko jednak można znieść pod warunkiem, że jest się odpowiednio poinformowanym. Stąd tak ważne jest, by osoby odpowiedzialne za remont zadbały o kampanie informacyjną. W internecie powinny być na bieżąco publikowane informacje na temat postępów budowy oraz utrudnień, z którymi trzeba się liczyć, jak np. zamknięte ulice, wprowadzenie komunikacji zastępczej itp. Poza tym dobrze jest też zatroszczyć się o ulotki i foldery, na których będą drukowane najważniejsze rzeczy związane z budową. Należy mieć świadomość, że nie wszyscy pasażerowie mają dostęp do internetu. Starsze osoby mogą mieć z tym problem, a przecież stanowią one spory odsetek wszystkich pasażerów. Zazwyczaj w takich sytuacjach wyznacza się przystanek w innym miejscu. Po stronie organizatora leży to, by wszelkie komunikaty były na bieżąco przekazywane różnymi kanałami. Niewiedza rodzi ogromne frustracje, z którymi trudno sobie poradzić.


Tags: ,

Comments are closed here.