Trend botaniczny we wnętrzach

10 maja, 2016 | By Bartek | Filed in: meble, Dom i Ogród.

Moda nie dotyczy tylko sposobu ubierania się czy fryzur. Zwykle w danym sezonie większą popularnością cieszy się również konkretny motyw w wystroju wnętrz. Obecnie jest to wszystko to, co wiąże się z botaniką. Jakie elementy pomogą nam stworzyć taki wystrój u siebie w domu?

Rośliny

Przede wszystkim powinniśmy postawić na rośliny we wnętrzu. Dodają one charakteru i uroku każdemu pomieszczeniu. Wprowadzają do szarego, nudnego mieszkania życie.
Jednak należy pamiętać, że rośliny to żywe organizmy, o które trzeba dbać. Chodzi przede wszystkim o podlewanie, ale czasem powinniśmy je również przesadzać czy podcinać.

Forniry egzotyczne

Możemy również zadbać o to, aby nasze meble miały nieco egzotyczny styl. Zapewnią taki efekt na przykład forniry egzotyczne. Oklejenie nawet starych i nudnych mebli ciekawym wzorem da im drugie życie, sprawi, że staną się modne, a nasze wnętrze ciekawe, świeże i znacznie przyjemniejsze.

Grafiki, obrazy

Każdy motyw można do pomieszczeń wprowadzić również za pomocą sztuki. W przypadku motywu botanicznego świetnie przydadzą się do tego grafiki z roślinnymi elementami, a także zdjęcia przedstawiające naturę.
Być może w trakcie urlopu byliśmy gdzieś, gdzie widoki wręcz zapierały nam dech w piersiach. Jeżeli uwieczniliśmy je na zdjęciach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby potraktować je niczym obrazy, wydrukować na płótnie i powiesić na ścianie. Będzie to nie tylko piękna ozdoba, która świetnie wplecie się w modny botaniczny trend, ale także będziemy mogli pochwalić się każdemu gościowi, że to zdjęcie naszego autorstwa, co da nam wielką dumę z naszego dzieła.

Modny motyw botaniczny do wnętrz można zatem wprowadzić na bardzo wiele różnych sposobów. Za pomocą fornirów egzotycznych i odpowiednich kolorów na ścianach stworzymy miły nastrój. Pamiątki z podróży, na przykład w postaci fotografii na ścianach, będą nam natomiast przypominać o miłych chwilach spędzonych w ciepłych miejscach. Ważne są również rośliny. Musimy jednak pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.


Tags: , ,

Comments are closed here.