Na co zwracać uwagę przy wyborze kontaktów do domu?

19 kwietnia, 2016 | By Bartek | Filed in: Dom i Ogród.

Gniazdka to jeden z bardzo wielu zakupów w czasie urządzania nowego domu. Ponieważ jest to stosunkowo mały element, łatwo zignorować jego znaczenie. Tymczasem warto zwrócić większą uwagę na wybór odpowiednich kontaktów, zwłaszcza że w sklepach można znaleźć bardzo wiele interesujących rozwiązań.

Odpowiednia jakość

Wybrane gniazdka elektryczne powinny dobrze służyć przez wiele lat, dlatego lepiej zdecydować się na produkty wykonane w solidny sposób, na przykład kontakt Simon. Chociaż zakup droższych gniazdek może wydawać się niepotrzebną inwestycją, przełoży się na większą trwałość takich elementów.

Jednocześnie jakość, na przykład rodzaj zastosowanych materiałów, będzie również wpływać na estetykę gniazdka. Ten nieduży detal jest mimo wszystko widoczny w wielu miejscach, dlatego powinien komponować się z całym wystrojem.

Materiał

Standardowym rozwiązaniem są gniazdka wykonane z tworzyw sztucznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać produkty, do których produkcji zastosowano także zupełnie inne materiały. Może być to na przykład metal, szkło, drewno, a nawet kamień. W tym zakresie wiele zależy wyłącznie od wyobraźni oraz od zasobności portfela kupującego.

Osoby, które chcą połączyć wysoką jakość ze stosunkowo przystępną ceną mogą zdecydować się na przykład na kontakt Simon z ozdobną ramką wykonaną ze szkła. Takie rozwiązanie będzie się świetnie prezentować w nowoczesnych wnętrzach. Kolorowa ramka ma bardzo dekoracyjny charakter i stanie się ciekawym elementem, który ożywi każde wnętrze. Do takiego kontaktu można także łatwo dobrać inne elementy, takie jak włączniki, należące do tej samej serii.

Funkcjonalne rozmieszczenie

Nawet najlepsze gniazdka, na przykład kontakty Simon, nie sprawdzą się, jeśli nie będą rozmieszczone w przemyślany sposób. Pod tym względem znaczenie ma przede wszystkim jak największa funkcjonalność, a rozmieszczenie kontaktów należy dobrać do każdego pomieszczania w uzależnieniu od konkretnych potrzeb. Istnieją pewne standardowe rozwiązania w tym zakresie, np. umieszczanie gniazdek nad blatem w kuchni, jednak jeśli jest to konieczne warto także dopasować ich położenie pod kątem własnych potrzeb.

W sklepach można znaleźć bardzo duży wybór różnych gniazdek elektrycznych, w tym kontakty Simon, ale także wiele innych ciekawych projektów. Dlatego każdy na pewno bez problemu dobierze elementy, które spełnią potrzeby, będą estetyczne, trwałe, bezpieczne, dopasowane do aranżacji danego wnętrza i jednocześnie dostępne w przystępnej cenie.

Artykuł naspisany na podstawie danych z witryny kontakt simon – egniazdka.pl


Tags: ,

Comments are closed here.