W co się bawić w ogrodzie? Plac zabaw to dobre rozwiązanie

1 maja, 2015 | By Funky | Filed in: Uncategorized.

plac zabaw

Najlepsze zabawy na placu zabaw

Każde dziecko i każdy rodzic marzy o tym, żeby posiadać duży ogród, w którym można bez końca bawić się na świeżym powietrzu w promieniach słońca. Przebywanie na łonie natury jest dla dziecka bardzo istotnym elementem rozwoju, ponieważ może się ono w takich sytuacjach bardzo wiele dowiedzieć o otaczającym go świecie i bardzo wielu rzeczy doświadczyć bezpośrednio: dotknąć, usłyszeć, czy zobaczyć. Inaczej jest, gdy mówimy dziecku, jak piękny jest śpiew ptaków, a inaczej, gdy samo ma okazję go posłuchać.

Klasyczne zabawy w ogrodzie

Pytaniem pozostaje, w co można bawić się w ogrodzie? Oczywiście w klasyczne zabawy, jak chowany, czy berek. Chowany uda się na pewno, zwłaszcza, gdy nasz ogród nie jest pozbawiony roślinności i są krzaczki i drzewa, za którymi bez problemu może się schować dziecko, a nawet dorosły. Berek będzie świetną zabawą, zwłaszcza, że nawet, gdy dziecko przewróci się na trawę to nic mu się nie stanie. Jeśli nasz ogród jest wystarczająco duży możemy się pokusić o postawienie w nim placu zabaw. Jeśli zastanawiamy się, jak taki plac powinien wyglądać i z czego powinien być wykonany to nie powinniśmy się tym specjalnie martwić, producent placów zabaw na pewno załatwi to za nas.

Zestaw do zabawy na plac zabaw

Dla nas i naszego dziecka pozostaje wybór zestawu do zabawy, który najbardziej odpowiada zdolnościom i zainteresowaniom malucha. Dla dziecka, które mocno rozpiera energia dobry będzie plac zabaw z dużą ilością drabinek, czy ścianek wspinaczkowych. Dla dzieci o bardziej spokojnym usposobieniu na pewno sprawdzą się wszelkie huśtawki i mosty ze zjeżdżalniami. Bądźmy przewidujący i wybierzmy taki plac zabaw, z którego dziecko będzie korzystać również, gdy trochę podrośnie, a więc zestaw, który ma dość szeroką grupę odbiorców ze względu na wiek. Nawet jeśli na początku niektóre elementy będą dla dziecka nie do zdobycia na pewno wyjdzie mu to na dobre, bo zmotywuje je do wysiłku, a oprócz tego plac zabaw mu się nie znudzi.


Tags: , ,

Comments are closed here.