Jakie parametry wykazują nowoczesne posadzki przemysłowe?

25 marca, 2015 | By Szymon | Filed in: Uncategorized.

fabryka Na terenie hal produkcyjnych istnieje konieczność wyłożenia wysokiej jakości posadzek o ponadprzeciętnych parametrach. Powinny być one bowiem w wysokim stopniu odporne na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, takie jak między innymi pękanie, kruszenie czy zarysowanie.

Dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że na obszarach budynków produkcyjnych, poruszają się pojazdy o ciężkich konstrukcjach, takie jak chociażby wózki widłowe. Nowoczesne posadzki przemysłowe są wykonywane zazwyczaj z materiału betonowego, wzmacnianego dodatkowo przy zastosowaniu żywicznych powłok poliuretanowych.

Dzięki temu zyskują one dodatkową odporność na trudne warunki atmosferyczne, takie jak chociażby bardzo niska lub wysoka temperatura, wilgoć, a także silne promieniowanie słoneczne. W efekcie tego mogą być one wykładane także poza wnętrzem budynku, w którym odbywają się prace produkcyjne. Posadzki przemysłowe wykonane z betonu i pokryte żywiczną warstwą, zyskują zarazem zwiększone walory estetyczne, dlatego też wykorzystuje się je w obiektach sanitarnych, szpitalach oraz przedsiębiorstwach, które zajmują się bieżącą obsługą klienta w miejscu pracy.

Nieraz spełniają one również zaawansowane właściwości, które umożliwiają pracę w bardzo specyficznych warunkach. Chodzi między innymi o podejmowanie robót pod napięciem elektrycznych, a także w miejscu, w którym przechowywana jest żywność, co wymaga spełniania wysokich standardów Sanepid.

Posadzki betonowe są ponadto bardzo odporne na wszelkie chemiczne czynniki, dlatego podłoga zachowuje dużą trwałość, nawet na wypadek rozlania się na jej powierzchnię bardzo toksycznych środków. Warto zatem stosować w swoim przedsiębiorstwie nowoczesne posadzki przemysłowe, które stanowią absolutną gwarancję, że uda nam się zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wiecej o tym czym są posadzki betonowe dowiesz się w Itbudzie.


Comments are closed here.