Zastosowanie balustrad szklanych

13 kwietnia, 2016 | By Bartek | Filed in: Dom i Ogród.

Balustrady szklane spotyka się we wnętrzach prywatnych oraz komercyjnych. W zależności od przeznaczenia budynku także i balustrady ze szkła mogą być wykorzystywane do różnych celów.

Z czego są wykonane szklane balustrady


Balustrady szklane najczęściej wykonuje się ze szkła hartowanego lub z połączenia szkła hartowanego i szkła klejonego. W takich balustradach ważny jest sposób łączenia szklanych płyt, które mogą być połączone punktowo lub z wykorzystaniem specjalnych łączników, wykonanych ze stopu stali nierdzewnej. Przy wyborze szklanej balustrady użytkownik ma wpływ na kolor płyty szklanej, która może być całkiem przezroczysta lub też może być matowiona lub wykonana z mlecznego szkła o niskiej przezroczystości. Balustrady wiążą się również z koniecznością wyboru poręczy. Takiej poręczy może w ogóle nie być, jeśli balustrada szklana pełni funkcje jedynie dekoracyjne. Jeśli zaś balustrada wykorzystywana jest jako element wykończenia klatki schodowej czy tarasu, wówczas koniecznością jest wybór poręczy. W zależności od preferencji użytkowników takie poręcze mogą być wykonane z drewna lub ze stali nierdzewnej w kolorze analogicznym do koloru łączeń. Coraz powszechniejsze w użyciu są poręcze wykonane z drewna, w których pozostawione zostały elementy metalowe ze stali nierdzewnej.

Zastosowanie balustrad szklanych


Najczęściej Balustrady szklane – RepublikaSzkła wykorzystywane są jako element zabezpieczający na klatkach schodowych. W tym przypadku wskazane jest, aby balustrada szklana posiadała poręcz, umożliwiającą swobodne wchodzenie po schodach. W nowoczesnych rozwiązaniach szkło wykorzystuje się również do stworzenia wytrzymałych stopni, które z boku zabezpieczane są przez szklaną balustradę. Równie często można spotkać balustrady szklane na tarasach i balkonach, gdzie wykorzystywane są jako klasyczne balustrady zapewniające bezpieczeństwo użytkownikom. W tym przypadku poręcz przy balustradzie nie jest konieczna, choć można ją zostawić ze względów estetycznych. Sama balustrada może być zbudowana z mniejszych szklanych segmentów.


Tags: ,

Comments are closed here.