Kamienice Wrocławia

26 sierpnia, 2016 | By Bartek | Filed in: Dom i Ogód.

Wrocław słynie ze swoich przepięknych kamienic- mieszkanie w nich staje się coraz bardziej modne. Wspomnieć należy również, że ich popularność nie tylko spowodowana jest oryginalną fasadą, lecz również dobrą lokalizacją oraz ciekawym rozkładem pomieszczeń. Jak urządzić takie mieszkanie w kamienicy, aby wnętrze dorównywało oryginalnością fasadzie?

Wzorem dawnych kupców

Pierwsze co przychodzi na myśl to niewątpliwie urządzenie mieszkania w stylu podobnym do dawnych mieszkań bogatych kupców. Tu nie ma sztywnych schematów, bowiem w zależności od tego, który wiek wybierzemy, mieszkanie będzie wyglądało nieco inaczej.
Są jednak pewne elementy wspólne dla większości epok. A zatem będą to solidne, dębowe meble, często z wyrytymi wzorkami. Ponadto charakterystyczne będą obite krzesła, tapety, dużo złoconych elementów (np. ramy lustra), skrzynie obite materiałem albo przykryte futrem oraz wiele obrazów.

Jak przed wojną

Innym stylem znakomicie pasującym do mieszkania w takiej kamienicy będzie bez wątpienia styl przedwojenny. Pełen smaku i klasycznej elegancji znakomicie będzie pasował do osoby spokojnej, ceniącej tradycje.

wrocaw-187739_960_720

Charakterystyczne dla tego stylu są wysokie regały z oszklonymi półkami. Ponadto oczywiście okrągłe stoły, obite jasnym materiałem krzesła na fikuśnych nóżkach, obrazy olejne na ścianach. Pamiętać należy także, że mieszkania w tym stylu mają raczej jasne barwy i ciemne meble. Warto również zadbać o takie detale jak malowane kwadraty drzwi, wieszak na kapelusze albo samowar.

Niczym w fabryce

Jeśli zaś jesteś osobą uwielbiającą pęd życia wielkiego miasta warto zastanowić się nad stylem inspirowanym dawnymi fabrykami, czyli stylem industrialnym. Będzie on wręcz idealnie nadawał się do tych mieszkań, które dawniej pełniły rolę magazynów.
Urządzając mieszkanie w tym stylu możemy pozostawić jedną ścianę z cegły. Kolory ścian tu są mocne, ale nieco zgaszone, jakby przydymione. Dominują beże, brązy, szarości, ceglaste czerwienie, zgaszone szmaragdy. Idealnie sprawdzają się dawne meble takie jak: metalowa szafka na dokumenty, biurko urzędnika w fabryce, czy też szerokie biurko kreślarskie.

Artykuł przygotowany we współpracy z Partner Capital – Mieszkania Wrocław


Tags: ,

Comments are closed here.