Sposoby na oryginalne wnętrze

25 lipca, 2016 | By Bartek | Filed in: meble, Dom i Ogród.

W kwestii urządzania wnętrz bardzo wiele zależy od indywidualnego gustu. Niektórzy wybierają więc spokojną i elegancką klasykę. Inni chcieliby, aby ich mieszkanie przede wszystkim nie było nudne i zawierało wiele elementów, które będą zaskakiwały wszystkich odwiedzających ich gości. Jeśli należymy do tej drugiej grupy, możemy skorzystać z kilku prostych sposobów na uczynienie wnętrz oryginalnymi, a jednocześnie spójnymi z naszym gustem.

Meble na zamówienie

Najbardziej oryginalne meble uzyskamy, jeśli złożymy na nie specjalne zamówienie. Doświadczony stolarz czy tapicer może spełnić nawet dość nietypową prośbę dotyczącą umeblowania. Najłatwiej znaleźć takie osoby przez internet, wpisując na przykład „meble na wymiar Warszawa” w wyszukiwarkę – otrzymamy wówczas mnóstwo adresów, które mogą nas zainteresować.

Autorska grafika

Warto zadbać także o oryginalne ozdoby. Tworzą one charakter całego mieszkania i wiele mówią o jego właścicielu. Jeśli chcemy zatem uchodzić za oryginalne, artystyczne dusze, nie kupujmy obrazów w supermarketach, produkowanych masowo. Postawmy raczej na autorską grafikę miejscowego artysty. Jeżeli posiadamy talent plastyczny, możemy także sami stworzyć obraz, który ozdobi naszą ścianę. W tej roli świetnie sprawdzają się również rysunki dzieci.

Fototapeta z własnym zdjęciem

Zamiast niewielkiej grafiki, możemy także postawić na rozwiązanie totalne – fototapetę. Nie wybierajmy jednak standardowych wzorów z katalogów. Jeśli jesteśmy autorami pięknych zdjęć, niech to nasza fotografia ozdobi jedną ze ścian naszego domu.

Dodatki DIY

Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter mieszkania uzyskujemy także za pomocą wszelkiego rodzaju ręcznie robionych ozdób i dodatków. Samodzielne wykonanie przedmiotu gwarantuje nam, że nie ma drugiego takiego samego na świecie. Miło jest mieć w domu trochę rzeczy, które nie są wytworem produkcji masowej, a w dodatku powstały z pracy naszych rąk. Dodatkowym plusem takich ozdób jest ich niska cena. Często materiały potrzebne to wykonania czegoś samodzielnie są śmiesznie tanie. Musimy za to poświęcić na tę pracę trochę czasu, energii, a także wykazać się pomysłowością.

Nietypowa roślina

Ciekawy efekt w mieszkaniu może stworzyć także roślina, o ile nie będzie to standardowa paprotka. Zainwestujmy w nietypową, może egzotyczną roślinę doniczkową. Będzie ona stanowiła ciekawy element dekoracyjny wnętrza. Rośliny wprowadzają także do mieszkania trochę kojącej zieleni – ich obecność pomaga się zrelaksować i wypocząć. Warto w nie zatem inwestować, a później troskliwie o nie dbać. Ususzona lub zwiędła roślina raczej nie dodała jeszcze uroku żadnemu pomieszczeniu.

Inspiracją dla artykułu była firma meble na wymiar warszawa – BBmeble


Tags: ,

Comments are closed here.